pátek 25. ledna 2008

FENIX TEAM

Nábor překladatelů ukončen - všem, co mi napsali, se pokusím co nejdříve odpovědět.

Autorka Oblouku smrti i Ztracených odpovědí se opět pustila do psaní. Její nový díl má název Záhada Zapovězeného lesa

Přidána 24. kapitola Prebudenie díla Harry Potter a Cassia Toujours pur

Přidána 3. kapitola Sklamanie a závisť díla Harry Potter a Záhada Zapovězeného lesa

Proč Snape nevychází z údivu? ... dozvíte se v nově přeložené kapitole povídky Harry Potter a Oblouk smrti: Kapitola 36. Dvojitý agent


Review ze srazu:

Již tři čtvrtě hodiny před třináctou se u sochy sv. Václava shromáždila menší skupinka organzátorů, fanoušků i překladatelů. Ta se odebrala lehce se občerstvit do KFC, odkud desetiminutovku před první hodinou odpolední odešla zpět k soše, kde se rozšířila. Ač bylo zřetelné, kdo jsme, přesto strifer místo obešel s nápisem „HP7“, aby tak těm, kteří by si nebyli jisti, dodal jistotu.

V 13:05 jsme se odebrali do dříve zmiňované restaurace, která se po našem příchodu zaplnila do posledního místečka. Někdo dal přednost pivu, jiný zase preferoval nealkoholické nápoje. Někteří to spojili i s obědem, a tak se na stole míjely masové pochoutky či až jídla z orientální Číny.
Sraz probíhal v přátelské atmosféře, která více či méně častěji byla okořeněna výměnami názorů, samozřejmě v dobrém duchu. Probírala se hromadně snad všechna témata od Harryho Pottera přes politiku, koníčky, prostě vše, na co si vzpomenete.

Celá akce pár hodin trvala a po jejím skončení se někteří mísili v menších skupinkách po svých, ten, kdo byl ze svého koutu republiky sám, se vydal ke svému vlaku.

RoxerdGaladreino vyjádření:

Takže došlo k vysvetleniu situácie ohľadne kopírovania poviedky, ktorú píšem. Na stránke Fenix teamu toto mali na starosti dvaja ľudia, ktorí už majú zamedzený prístup a ich prezývky sú: “harry” a “XMen” a títo nemali s nimi takmer nič a teda nie celý Fenix team, ktorého zástupca toto za nich riešil. Je to Roxerd, a touto cestou sa mu ospravedlňujem za útoky, nakoľko za to nemohol.


Moje vyjádření:

(Veškeré uvedené informace jsem schopen doložit v příslušných printscreanech.)

Zpočátku jsem od Lucy - autorka Oblouku smrti a Ztracených odpovědí dostal souhlas uveřejňovat její povídku. Když jsme začali s českým překladem, podmínila ho Lucy věcí, která z našeho pohledu nebyla splnitelná. Proto jsem web přenechal harrymu a XMenovi, kteří se o něj nadále starali. Já jsem měl jinou práci a i časově nebylo možné se o web dál starat - jen jsem poté editoval text ohledně srazu.

Nějaký čas poté jsem se dozvěděl o problémech, které nastali mezi Galadreou a zmíněnými dvěma lidmi. Web jsem proto vzal zpět do své správy a začal to s Galadreou řešit, načež jsme se dohodli.

Tímto bych se chtěl za mě, i za celý Fenix team, omluvit Lucy, Galadree i všem ostatním fanouškům za výše zmíněné dva lidi a dodávám, že jeden byl úplně mimo celý Fenix team a druhý s nim měl velmi málo společného (přeložil jen malou část jedné kapitoly, po celý překlad pak byl mimo dění a byly tu desítky lidí, které se podílely daleko více).

3 komentáře:

Anonymní řekl(a)...

prosiiiiiim prelozte James Potter and the Hall of Elder's Crossing

Gerard řekl(a)...

Nemohl bych dát na svuj blog ktery prave rozjízdimvas preklad deathly hallows?Samozrejme se zdrojem?

Anonymní řekl(a)...

Gerard: nas mail je bednar.tipandwin@gmail.com